alternatywa dla autocad
Previous Next Play Pause
1 2 3

tbuilder_100px

Witamy!

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony poświęconej znakomitemu programowi CAD o nazwie ZWCAD.

 

Zapewne szukają Państwo dobrego programu CAD.
Jeśli tak, to doskonale Państwo trafili.

ZWCAD to znakomita aplikacja CAD, która dostępna jest na rynku polskim już od 2005 roku. W tym roku bowiem szukaliśmy dobrego programu do własnej pracowni. Nasza firma zajmuje się także projektowaniem urządzeń transportu bliskiego od 14 lat. Doświadczenie nabyte przez ten czas sprawiło, że doskonale wiedzieliśmy, czego należy wymagać od programu CAD.

 

pobierzzwcadPobierz teraz ZWCAD 2012 w wersji testowej 30 dniowej.

 

Po przetestowaniu kilkudziesięciu programów natrafiliśmy na ZWCADa. Urzekł nas do tego stopnia, że już nie szukaliśmy dłużej.
Spełnił wszystkie nasze oczekiwania i używamy go do dzisiaj.

Jego zalety doceniła już ogromna ilość użytkowników. Oto przykładowe opinie z naszego forum ZWCAD:

" Program jest bardzo zbliżony do AutoCada. U mnie działają prawie wszystkie procedury napisane w lispie.
Menu wczytuje się w miarę poprawnie, można wczytać menu z AutoCada.
Jeżeli chodzi o kompatybilość z AutoCadem to ja, ani moi współpracownicy,
nie zauważyliśmy problemów chociaż tylko ja mam ZWCada."
KBR


"Tak, jestem zadowolony z ZWcada. Oczywiście ma on wady i nie ma paru funkcjonalności, które posiada AutoCAD, ale ma też zalety.
Cena, forma licencji (kluczyk na USB!!!), ogólna polityka upgradeów (AutoDesk = brrrrrr). Dobrze działający LISP w porównaniu do wersji Acad LT.
Bardzo zbliżony interfejs użytkownika podobny do AutoCADa (tym ZWCAD wygrywa z innymi intelliCADami).
I jeszcze coś co sobie cenię: przeczyszczone pliki DWG o niewielkich rozmiarach (nie wiem jak to się dzieje ale jest bardzo OK).

Do rzeczy których brakuje można się przyzwyczaić, szczególnie jak ktoś pracuje na AutoCADach już od wersji 2000.
Każdy realnie patrzący uzna, że poważne rozważenie ZWCADa ma sens.
W naszych firmach wspólnie działających mam obecnie 8 licencji, sukcesywnie dokupowanych przez ostatnie ponad 2,5roku.
Nowi pracownicy bardzo szybko przestawiają się na ZWcada.
Może i woleli by jakiś produkt Autodesku, ale przecież też to rozsądni i zdrowo myślący ludzie
potrafiący zbilansować argumenty za i przeciw - finansowo-funkcjonalne."

2P

Pod zakłądką referencje dostępne są także inne opinie o ZWCAD.

Olbrzymim atutem ZWCAD® jest intuicyjny interfejs. Osoby pracujące wcześnie w programie np. AutoCAD® nie powinny mieć żadnego problemu z obsługą. Menu jest ułożone podobnie, jak również zachowanie okien dialogowych.   

Jeśli natomiast zaczynają Państwo pracę w programach CAD, zachęcamy do odwiedzenia naszego samouczka prowadzącego poprzez tajniki programu.
Samouczek jest pomyślany w taki sposób, aby rozwiązać pewne zadania od początku do końca, omawiając przy tym narzędzia występujące w programie.

Służymy wsparciem technicznym, pod numerem stacjonarnym 033 474 04 03 w godzinach od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jak najbardziej zapraszamy także na oficjalne forum internetowe forum ZWCAD® , które prowadzimy od 2006 roku. Jeśli chcieliby Państwo wyrazić opinie o programie, lub uzyskać pomoc proszę zajrzeć na stronę. Znajduje się tam także sporo filmów z opisami.

 

ZWCAD 2012 to aktualna wersja programu. Występuje ona w wersji polskiej oraz angielskiej (oraz kilkunastu innych wersjach językowych).
ZWCAD® bardzo dynamicznie się rozwija. W Polsce wprowadziliśmy go w wersji 2005 w tym samym roku. Porównując wersję ZWCAD 2012 i ZWCAD 2005 możemy dojrzeć ogrom zmian i nowych funkcji jakie wprowadzono.

Po zakupie razem z programem ZWCAD® otrzymają Państwo drukowany podręcznik, oraz nakładkę pozwalającą między innymi na wymianę danych z programem Excel®, czy OpenOffice®.

ZWCAD® jest oparty na bazie (jądrze) IntelliCAD® Technology Consortium, rozwijany przez firmę ZWSOFT.
Firma ta obchodziła w 2009 roku 10-cio lecie swojego istnienia.

Przykładowy projekt wykonany w ZWCAD 2008



Nakładki na ZWCAD to dodatkowe programy zwiększające jego funkcjonalność. Do wyboru są między innymi nakładki dla elektryków, architektów, instalatorów, mechaników. Są także nakładki darmowe, jak również pisane na zamówienie. Nakładki działają w ZWCAD® 2010 i ZWCAD 2011 i 2012®.


Domyślnym formatem zapisu plików w ZWCAD 2012 jest format DWG (wersja od 2.5 do 2010), można także zapisać plik do formatu DXF, niemniej w wersji testowej jest możliwy zapis tylko do pliku DWG. ZWCAD® może wymieniać pliki z innym programami używającymi tego formatu. Możemy utworzyć także szablon rysunku z naszymi ustawieniami i wczytywać go automatycznie podczas startu programu.

O zaletach programu można się przekonać pobierając wersję testową. Można ją instalować na komputerach komercyjnych, co więcej po upłynięciu okresu testowego nie trzeba jej usuwać. ZWCAD będzie działał jak przeglądarka plików, a nawet pozwoli na zapis pliku DWG o wielkości do 800KB i wydruk rysunku (ze znakiem wodnym na środku).


Wybrane funkcje ZWCAD®:

    • tworzenie obiektów: linia, linia konstrukcyjna, polilinia, wielobok, prostokąt, łuk, okrąg, chmurka rewizji, splajn, elipsa, wycinek elipsy, tworzenie i wstawianie bloków, wstawianie punktów, kreskowanie i inne. Obiekty można tworzyć na wiele sposobów, np. rysowanie okręgu można narysować poprzez: 2 punkty, 3 punkty, stycznie do dwóch promieni, możemy zamienić łuk na okrąg, oraz rysować seryjnie kilka okręgów o tej samej średnicy wskazując tylko punkt środkowy,
    • modyfikacja obiektów: kopiowanie, odbicie lustrzane, odsunięcie (rysuje linie równoległe po zadanej stronie istniejącego obiektu i w zadanej odległości), szyk prostokątny i biegunowy, przesuwanie, obrót i skalowanie, wydłużenie, rozciągnięcie, docinanie do istniejących krawędzi, przerywanie, zaokrąglenie itp.,
    • wstawianie obiektów: wstawianie innych plików DWG jako blok, lub jako zewnętrzny odnośnik Xref (w tym przypadku wstawiane jest tylko łącze do innego pliku, jeśli zmienimy plik źródłowy to zmienią się także wszystkie wystąpienia Xrefów. Jeśli do rysunku wstawimy np. 50 jednakowych bloków, będziemy mogli wszystkie zmienić jedną edycją. ZWCAD pozwala na edycję Xrefów w pliku nadrzędnym, to znaczy w tym, do którego są wstawione bloki.) Jako zewnętrzny odnośnik możemy wstawić także obrazy rastrowe w formacie (BMP, JPG, GIF, TIF, PCX, TGA). Rastry możemy przycinać (to znaczy ograniczyć obszar widzialny prostokątem, lub wielobokiem), a także zmieniać kontrast, jasność. W ZWCAD 2010 możemy także użyć pliku pozycjonowania dla obrazów w formacie TIF. Wstawiony tak obraz rastrowy będzie miał odpowiednią skalę, punkt wstawienia oraz kąt obrotu.
    • Rysowane obiekty możemy umieszczać na warstwach, którym nadajemy kolor, rodzaj linii, grubość. Możemy np. blokować warstwy. W ZWCAD warstwy służą do oznaczania grup obiektów, np. możemy wstawić na osobną warstwę wymiary, tabelkę rysunkową, czy opisy. Po jednym kliknięciu możemy wyłączyć wszystkie wymiary na rysunku. Możemy określać także inne atrybuty wyświetlanych obiektów np. kolor, rodzaj i grubość linii. Wygodnym jest także zdefiniowanie własnych styli wymiarowania gdzie mamy wpływ na każdy parametr, np. rodzaj strzałki, przedłużenie pomocniczych linii wymiarowych, wysokość tekstu wymiarowego, odsunięcie tekstu wymiarowego od linii wymiarowej. W ZWCAD 2010 dostępne są specjalne rodzaje wymiarów np. długość łuku, wymiar łamany promieniowy i liniowy, pochylanie pomocniczych linii wymiarowych, inspekcję wymiarów i wiele innych.
    • W wersji ZWCAD 2010 jest narzędzie do sprawdzania pisowni (polskiego słownika można także używać). Z innych narzędzi można wymienić np. Szybki wybór pozwalający na wybranie obiektów o niektórych cechach np. tekstu o wysokości 2,5 w kolorze żółtym. Mamy do dyspozycji także porządek wyświetlania pozwalający na ustalenie kolejności wyświetlania obiektów, np. jeśli rysujemy obiekty na podkładzie rastrowym, to chcielibyśmy, aby był on z tyłu, a rysunek z przodu. Z innych narzędzi można wymienić np. eksport atrybutów do np. Excela&Reg;, czy kalkulator, do którego wartości możemy wprowadzać także poprzez wskazania myszką.
    • Do ciekawych funkcji ZWCAD możemy zaliczyć nagrywanie skryptów, które można uruchomić później na innym komputerze. Aby to wykonać włączamy nagrywanie, wskazujemy plik na dysku, i rysujemy obiekty. Wszystkie czynności są zapisywane w pliku. Uruchomienie tak zapisanego skryptu spowoduje narysowanie obiektów na innym komputerze.
    ZWCAD obsługuje także LISPa, a także częściowo VisualLISPa.

        Na szczególną uwagę zasługują dodatkowe narzędzia, które rzadko występują w innych programach:

        • Warstwy: izolacja warstwy (wygaszenie wszystkich warstw oprócz tej, na której leży wskazany obiekt), grupowe zamrażanie, odmrażanie, blokowanie, a nawet łączenie warstw.
        • Narzędzia tekstowe: dopasowanie tekstu do zadanej odległości poprzez rozciągnięcie, maskowanie tekstu, czyli umieszenie tekstu na tle i odwrócenie kolorów, zamiana tekstu jednoliniowego na wieloliniowwy, umieszczenie tekstu na łuku, automatyczna numeracji linii tekstu, zmiana wielkości liter, konwersja tekstu do polilinii.
        • Narzędzia do wymiarów: łączenie opisu z odnośnikiem, eksport i import stylów wymiarowania, przywrócenie wartości rzeczywistej wymiaru, łączenie wymiarów.
        • Rysowanie: chmurka rewizji, łączenie linii, lustro dynamiczne, przerwanie linii na przecięciu, dwusieczna kąta, dopełnienie łuku do pełnego okręgu, usuwanie linii nakładających się na siebie, czy konwersja splajnu do linii.
        • Można także wskazać linie czy łuki, a ZWCAD wyliczy ich całkowitą długość. Możemy także obliczyć ilość wszystkich wstawionych bloków do rysunku.

        Drukowanie w ZWCAD 2011 zostało nieco zmienione w stosunku do poprzednich wersji. Możemy tworzyć pliki PC5, w których zapisujemy ustawienia urządzenia, np. rozmiar papieru, ustawienia marginesów, rozdzielczość wydruku, itp. Każdemu kolorowi jesteśmy w stanie przypisać wygląd jaki będzie posiadał po wydruku (Narzędzie to nazywa się stylami wydruku).

        Jeśli chodzi o tworzenie obiektów 3D, mamy do dyspozycji powierzchnie i solidy (sześcian, kula, walec, stożek, klin, torus, wyciągnięcie wzdłuż linii, wokół osi, płat), oraz edycję solidów (suma, różnica i iloczyn logiczny brył, i inne.). Operacje 3D możemy zobaczyć w dziale kurs ZWCAD.

        Prosimy o zapoznanie się z wynikami pracy programistów. Z naszej strony z zakładki Pobierz programy można pobrać, pełną wersję programu. Działa ona przez 30 dni, i jest w pełni funkcjonalna (wszystkie opcje działają, nie ma ograniczenia co do wielkości otwieranych i zapisywanych plików). Aby ją pobrać i zainstalować nie trzeba podawać swoich danych osobowych, i nie trzeba jej rejestrować.
        Wersję testową można instalować na dowolnej liczbie komputerów w domu, lub w biurze.
        Po okresie 30-tu dni nie jest wymagana jego deinstalacja. Po upływie okresu testowego zablokowana zostaje możliwość zapisu pliku.
        W okresie testowym, i po jego upływie program może być użytkowany na komputerach komercyjnych.

        Dużą niespodzianką może być fakt, iż można program kupić za rozsądną cenę.
        Z zakupionym programem otrzymają Państwo od nas klucz sprzętowy (jest to urządzenie o wyglądzie breloczka, który wkłada się do komputera w port USB). Oprogramowanie będzie działało tylko na tym komputerze, w którym aktualnie jest klucz.

        Klucz sprzętowy

        Kupując jedną licencję, można zainstalować program na dowolnej liczbie komputerów, i w miarę potrzeb przekładać klucz. Można pracować w biurze i w domu, na tej samej licencji programu.

        Istnieje także możliwość zakupu licencji sieciowej (nazywa się to też licencją "pływającą"). W tym przypadku otrzymują Państwo jeden klucz sprzętowy, który trzeba zainstalować w wybranym komputerze (serwerze licencji). Sam program ZWCAD można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów. Podczas uruchamiania ZWCAD "pyta" serwer licencji, czy może się uruchomić. Jeśli liczba uruchomionych programów jest mniejsza od liczby wykupionych licencji, to ZWCAD uruchamia się.
        Opcja to jest często niedostępna w innych programach, lub też wymaga dopłaty.


        Licencja sieciowa
        Wersja sieciowa dostępna jest przy zakupie co najmniej pięciu licencji jednego typu.


        Zachęcamy do przetestowania oprogramowania w wersji 2012.

        Ostatnie filmy na naszym kanale YouTube

        Xrefy - zewnętrzne odnośniki. Kurs ZWCAD. Cześć 50

        18.04.2024
        Xrefy, czyli zewnętrzne odnośniki, to funkcja w ZWCAD, która pozwala na załączanie jednego pliku rysunku do innego jako odnośnika. Dzięki temu projektanci mogą współdzielić co zapewnia lepszą organizację i zarządzanie projektami.Na filmie poruszyliśmy następujące tematy:00:10 Jak wstawić Xrefa (podłożyć plik pod rysunek) 01:25 W jakim celu używamy Xrefów? 04:05 Jak zmienić sposób wyświetlanie Xrefa 06:38 Różnica pomiędzy Xrefem nakładkowym i dołączonym 08:05 Co zrobić gdy program CAD nie znajduje Xrefa? 11:30 Jak zamienić Xrefa na blok? 13:00 Uwaga na warstwy XrefaWięcej o Xrefach w pomocy do ZWCAD https://www.zwcad.pl/help/zwcad-hel...Więcej informacji: https://www.zwcad.pl/ Sklep internetowy: https://programycad.net/

        Rysujemy w ZWTraffic magiczne rondo w Swindon

        11.04.2024
        Dzisiaj udaliśmy się do Swindon zobaczyć słynne rondo. Po oględzinach postanowiliśmy je narysować w ZWTraffic. Podłożyliśmy mapę do ZWCAD, następnie obrysowaliśmy to rondo oraz używając narzędzi w ZWCAD i ZWTraffic.Więcej o ZWTraffic https://zwcad.pl/zwtrafficRondo w Swindon, znane również jako "Magic Roundabout", jest jednym z najbardziej niezwykłych i rozpoznawalnych skrzyżowań drogowych w Wielkiej Brytanii. Zostało otwarte w 1972 roku i szybko zyskało sławę ze względu na swoją unikalną konstrukcję. To skrzyżowanie składa się z jednego dużego ronda, wokół którego znajduje się pięć mniejszych rond, działających jak satelity wokół centralnego punktu. Ta konstrukcja pozwala na płynne przemieszczanie się między pięcioma głównymi drogami wychodzącymi z centrum Swindon.Początkowo projekt wywoływał kontrowersje i był źródłem obaw dla kierowców nieprzyzwyczajonych do tak skomplikowanej organizacji ruchu. Jednak z czasem stał się przykładem efektywnego zarządzania ruchem miejskim, umożliwiając płynną i bezpieczną jazdę pomimo dużej liczby połączeń drogowych. "Magic Roundabout" jest często wymieniane w rankingach jako jedno z najbardziej skomplikowanych skrzyżowań na świecie, a zarazem jako ciekawy przykład inżynierii drogowej. Pomimo początkowego sceptycyzmu, skrzyżowanie to jest teraz uważane za ważny element infrastruktury drogowej w Swindon i cieszy się uznaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i inżynierów drogowych na całym świecie.Więcej informacji: https://www.zwcad.pl/ Sklep internetowy: https://programycad.net/

        Rysowanie symetryczne

        05.04.2024
        Na filmie pokazaliśmy jak włączyć i skonfigurować rysowanie symetryczne. Rysowanie symetryczne powoduje, że narysowana geometria jest natychmiast odbijana względem zdefiniowanej osi symetrii. Zamiast rysowania symetrycznego możemy użyć także polecenia do tworzenia lustra https://www.zwcad.pl/help/zwcad-hel...Zobacz opis nowości w ZWCAD https://www.zwcad.pl/programy-cad/z...Więcej informacji: https://www.zwcad.pl/ Sklep internetowy: https://programycad.net/
        Wczytaj więcej...